Wapno hydratyzowane - Garwolin,Łomża i Łuków

Wapno hydratyzowane powszechnie jest też znane jako wapno gaszone. Powstaje w procesie zalewania wodą wapna palonego, które ma wysokie właściwości higroskopijne. Uzyskiwany w ten sposób produkt ma postać suchego białego proszku i jest stosowany jako domieszka do produkcji różnych zapraw budowlanych oraz farb. Stanowi też podstawowy składnik cementu, z którego z kolei produkuje się beton budowlany. Jednym z jego wariantów jest tzw. mleko wapienne uzyskiwane w wyniku rozwodnienia wapna gaszonego. Maluje się nim ściany w celu zachowania wysokiego poziomu higieny oraz zapobiegania rozwojowi grzybów i pleśni. Zależnie od postaci wapno hydratyzowane jest też wykorzystywane poza branżą budowlaną, np. do bielenia drzew, zmiękczania wody czy odkwaszania gleby.

Wapno hydratyzowane pakowane jest w worki 25 kg. Jedna paleta wapna hydratyzowanego z naszej oferty waży 1 tonę. Oferowane rodzaje wapna:

  • wapno superbiałe

Wapno gaszone jest plastyczne i podatne na wyrabianie. Charakteryzuje się wysoką wydajnością zarówno przy produkcji zapraw tynkarskich i murarskich, jak również farb wapiennych, szlicht podłogowych, gładzi czy mieszanek przeznaczonych do stabilizacji gruntu. Zachęcamy do zapoznania się naszą ofertą klientów z miejscowości Krzywda, Łomża, Białystok, Marki, Łuków, Ryki oraz innych w województwach mazowieckim i podlaskim.