Cement
Cement jest spoiwem o właściwościach wiążących, produkowanym z surowców mineralnych. Materiał ten znajduje szerokie zastosowanie w budownictwie. Bez jego udziału nie można wybudować nawet małego murku w ogrodzie, a już z pewnością jest niezbędny do konstruowania wielopiętrowych budynków czy mostów. Pomimo traktowania go głównie jako surowca niezbędnego do tworzenia mieszanek betonowych, jest to materiał złożony zarówno pod względem składu, jak i sposobu produkcji.
Cement jest produkowany w procesie wypalania klinkieru z surowców mineralnych takich jak glina oraz wapień lub margiel. Klinkier jest mielony i mieszany z gipsem, dzięki któremu można regulować czas wiązania cementu. W naszym firmie zakupią Państwo różne rodzaje cementu, które możemy dostarczyć do miejscowości wskazanej przez klienta na obszarze całej Polski. W celu ustalenia szczegółów transportu zapraszamy do kontaktu.
Cement jako spoiwo hydrauliczne w budownictwie
Cement stosuje się w charakterze spoiwa hydraulicznego do tworzenia mieszanek takich jak beton towarowy, zaprawa murarska lub tynkarska. Za jego pomocą łączy się cegły, pustaki i kamienie w trwałe i stabilne konstrukcje. Materiał ten można również wykorzystać do budowy konstrukcji żelbetowych, fundamentów, posadzek i płyt stropowych. Jest także niezbędny przy montażu płyt MON. Twardość, plastyczność i wytrzymałość spoiwa różni się w zależności od jego klasy.
Zależnie od składu wyróżnia się wiele rodzajów cementu o przeznaczeniu uniwersalnym i specjalnym. Każda z odmian tego materiału ma parametry określone normą. W naszej ofercie znajdą Państwo wysokiej jakości cementy pakowane na paletach (waga palety = 1,4 tony), foliowane kapturem termozgrzewalnym. Dzięki temu możliwy jest zakup większej ilości produktu, co ma znaczenie szczególnie w przypadku dużych inwestycji budowlanych. Sprzedajemy:
- cement portlandzki CEM I 42,5 R,
- cement portlandzki CEM II AV 42,5 R,
- cement portlandzki CEM II/B-V 32,5 R.
Nasze cementy są produkowane zgodnie z wymaganiami norm PN-EN 197-1:2012 Cement – Część 1: Skład, wymagania i kryteria zgodności dotyczące cementów powszechnego użytku oraz PN-EN 197-2:2020-09 Cement – Część 2: Ocena i weryfikacja stałości właściwości użytkowych. Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 notyfikowana jednostka certyfikująca wyroby corocznie przeprowadza inspekcję zakładu i Zakładowej Kontroli Produkcji, a wydany przez nią Certyfikat Stałości Właściwości Użytkowych potwierdza, że wszystkie postanowienia dotyczące oceny i weryfikacji stałości właściwości użytkowych wyrobów określone w normie PN-EN 197-1:2012 są stosowane oraz, że system Zakładowej Kontroli Produkcji zapewnia utrzymanie ich stałości.
Dystrybucję materiałów budowlanych prowadzimy na terenie całego kraju, jednak do współpracy szczególnie zachęcamy klientów z województwa mazowieckiego, podlaskiego, lubelskiego, warmińsko-mazurskiego. Nasz certyfikowany cement można znaleźć również w naszych czterech lokalizacjach. Prowadzimy naszą działalność w Sulęcinie Włościańskim, gdzie znajduje się nasza główna siedziba, oraz w oddziałach w Wyszkowie, Krzywdzie i Krukach koło Ostrołęki.
Jak kształtują się ceny cementu?
Cement znajduje zastosowanie na każdym placu budowy. Budując dom lub inny obiekt trzeba zaopatrzyć się w duże ilości tej substancji, która jest głównym składnikiem mieszanek betonowych. Koszt cementu różni się w zależności od klasy, rodzaju i wytrzymałości. Dlatego przed dokonaniem zakupu warto zapoznać się z dokładnymi cenami ustalonymi przez producenta. Po ustaleniu szczegółów przedstawimy Państwu ostateczną wycenę, w której uwzględnimy również koszty transportu. Zapraszamy do kontaktu.
cement portlandzki CEM I 42,5 R
cement portlandzki CEM II/AV 42,5 R
cement portlandzki CEM II/B-V 32,5 R
cement MC 22,5 X